Inspirativní životní příběh? Ten Váš!

Jací lidé, jaké prostředí nebo činnost Vás inspirují? Znáte lidi, kteří v životě něco udělali, nějak žili nebo něco zvládli tak, že dokážou ostatní inspirovat? Kdo ti lidé to jsou? Co přesně dělají nebo udělali?

Takové osoby máme asi v životě všichni. Já osobně obdivuji kamarádku, která se nebojí být mimo systém a dělá si, co chce. Obdivuji známého, že umí pracovat s financemi, investicemi a nemovitostmi. Obdivuju lidi, kteří dokázali vybudovat skvělou rodinu a nechávám se inspirovat i ohledně jídla, výchovy dětí nebo komunikace. Motivuje mě to k tomu být lepší a spokojenější, najít i nová řešení a výzvy pro vlastní život. 

Není to ale dlouho, kdy jsem v jednom svém komplikovanějším životním období poprvé pochopila, že jsem inspiraci pro jeho zvládnutí získala od sebe samé. Z vlastní minulosti, z vlastního života. Dost to otočilo mé uvažovaní o vlastním životě.

Nikdo z nás se nenarodil zkušeným a moudrým člověkem, každý z nás jde životem svým vlastním způsobem a až během cesty ty zkušenosti a moudrost sbírá (ano i s těmi vráskami:)) 

A jsou různé situace, ke kterým se možná ve vzpomínkách neradi vracíme nebo je hodnotíme spíš negativně. Říká se, že minulost už nezměníme, což je sice v podstatě pravda, co ale změnit můžeme je to, jak na svou minulost nahlížíme. Můžeme využít tento pohled tak, aby nám naše minulost sloužila jak teď v přítomnosti, tak i do budoucna. Můžeme se inspirovat vlastním životem, vlastním životním příběhem.

Kdy jste měli těžké životní období a jak jste to zvládli? Kdy jste si poradili ve velkém stresu? Kdy jste zvládli nepříjemný rozhovor, pracovní problém nebo zdravotní potíže? Kdy jste dokázali naplánovat nějakou složitější věc nebo rodinné setkání? S čím vším jste se museli v životě vyrovnat a smířit? Hledejte právě v tomto svou inspiraci pro současnost, jsem si jistá, že jí najdete velké množství a možná i změníte pohled na minulost a uvidíte ji v pozitivnějším světle. Využijte minulosti a použijte ji ve svůj prospěch. Vidíte? Minulost určitým způsobem změnit lze:) Udělejte to a inspirujte se. Hledejte své výhry nad nepřízní osudu, svá rozhodnutí, silné stránky a ponaučení z těch slabších momentů. Inspirujte se z toho, kde jste obstáli a učte se z toho, kde podle Vás mohli udělat něco jiného.

Buďte prostě inspirací sami pro sebe.