Málo čtení, hodně AKCE:)

DESATERO DO PENZE

Vstup do důchodu je jako plavání v moři. Těšíte se na to, nemůžete se dočkat a malujete si to v těch nejkrásnějších barvách.

Pochybuji, že Vás v této fázi snění napadne, že vlny můžou mít pořádnou sílu. Aby Vás slaná voda nesemlela, připravte se na ní. Deset kratičkých témat s velkým dosahem…a MŮŽETE VYRAZIT NA PLÁŽ : )

ŠŤASTNOU PLAVBU!

Co bavilo čtenáře DESATERA DO PENZE?

E-book "Úspěšně do penze" se čte velmi příjemně. Bavilo mě na tom především to, že to není nudné čtení, ale Jana vás pomocí pracovních listů a úkolů k zamyšlení, vtáhne do děje a stanete se aktivními účastníky přípravy na svoji životní změnu. Musím říci, že já osobně se na toto období těším, právě proto, že i s pomocí tohoto e-booku si člověk uvědomí, jak příjemné období života může penze být a kolik hodnotného a nového je možné zažívat a tvořit v nové životní etapě. Celý Jany projekt vnímám jako velmi přínosný.
Nikdy by mne nenapadlo, co vše je potřeba řešit a nad čím vším je dobré se před vstupem do penze zamyslet. Pokud se člověk nechá tímto Desaterem do penze vést, vyřeší si nejen nutné formality a udělá si pořádek ve svých dokumentech, které za život nastřádal, ale především si vytvoří příjemné prostředí kolem sebe, vylepší vztahy, utřídí si svoje přání a sny a začne se na penzi těšit. Projekt Úspěšně do penze ukazuje člověku jiný úhel pohledu na důchod. Člověk vstup do důchodu může začít vidět jako nové období života, ve kterém se bude cítit dobře a bude dělat věci, které má rád a které třeba i doposud nestihl udělat.
Mám dvacetiletou praxi jako účetní, personalistka a mzdová účetní. Vnímám, že lidé v produktivním věku se nad termínem „penze“ pousmívají. Je to zvláštní. Čas běží a informace, jak se s touto etapou života pozitivně popasovat vidíme málo. Ale ono to přijde, čeká nás to každého. Byla jsem velmi zvědavá na eBook „DESATERO DO PENZE“. Mohu Vám říct, že mi doslova spadla brada. Takový servis informací jsem nečekala! Autorka myslela na všechno. Emocionálně nás připravuje na odchod z pracovního prostředí, nabízí možnosti, kam obrátit svou pozornost, změnit plánování času, inspiruje k vytvoření si nového životních prostředí. Na základě konkrétních otázek, na které jsem si mohla odpovědět mi poskytla celistvou představu o tom co mě čeká. Nejsem ještě v důchodovém věku, ale už teď jsem ráda, že vlastním tyto informace. Protože když se budu podle nich orientovat už od teď. Bude to nádherná etapa života. Je to přesně to, jak bych si to jednou přála. Ač unavená, třeba s určitými zdravotními problémy… Mohu mít kolem sebe nastavené vše tak, jak to potřebuji, jak to mám ráda a užívat si svou zaslouženou „oázu klidu“. ( Jak píše autorka Jana Streichsbierová) Děkuji za příležitost být připravená a beze strachu se těšit na odpočinek, odměnu pro sebe! Jiřina Jirková, autorka projektu „Pevně a v rovnováze na vlastních nohou.“
Janin e-book Desatero do penze je skvělým průvodcem pro všechny, kteří se tohoto zlomu ve svém životě obávají. Prakticky jim ukáže, jak si utřídit myšlenky i život, aby toto důležité období života lehce zvládly a mohly si začít užívat i začátky něčeho nového a naplňujícího. Lenka Ilečková - osobní a profesní rozvoj