Jdi. Jeď. Leť. HNED TEĎ!

Já vím! Jsem si tím naprosto jistá!  I Vy máte místo nebo cestu, o které už léta sníte a přemýšlíte. Možná chcete jet na víkend do Paříže, projet jižní Ameriku nebo jít několikadenní pochop v horách.  A Vy na tento sen občas zapomenete, ztratíte ho z obzoru, občas oprášíte, možná ho v lednu pravidelně řadíte do svých předsevzetí. Nebo jste se s ním pomalu rozloučili, dočasně odložili, no a nebo dokonce zařadili definitivně mezi své neuskutečněné sny (a že jich v tom šuplíku máme, co?:))

Chápu, že máte děti nebo vnoučata a to prostě NEJDE!

Rozumím, že nejste  milionáři a teda kdo si tohle může v dnešní době dovolit!!

Jasně, který blázen by cestoval v době „covidové“, PŘECE!

To by mě zajímalo, kdo si může vzít v práci tak dlouhou dovolenou.

Je to opravdu těžké, když s Vámi nikdo nechce jet!

Ano, taky si pamatuju, jaké je nedomluvit se, nerozumět cizím jazykům. Strašně nepříjemné.

Od určitého věku je velké cestování riskantní, no ne?

Zcela jistě nepřekonatelné důvody. MOMENT! NEBO NE?

Ale co když opravdu ne? Co když své sny můžeme uskutečnit? A vyrazit? 

Třeba jen tím, že je na čas přesuneme do svých priorit a překonáme dílčí překážky, které k odkládání vedou?

Jedna věc je, jestli to fakt chcete.

Chcete? Opravdu?

Pokud ano, neexistuje důvod (a ani výmluva), která Vás zastaví. Protože na každou překážku existuje odpověď, když jsme otevřeni hledání a zkoušení. Já netvrdím, že nejsou nebo jsou málo závažné nebo důležité. Jen říkám, že pokud je chcete zvládnout, zvládnete to.

Takže si stanovte cíl. Pak si bez velkého přemýšlení napište, proč jste nikdy do cíle nedošli 🙂 A začněte hledat. Hledat řešení, upravovat cíl i cestu k němu tak, aby to prostě muselo klapnout. Poperte se s překážkami tak, aby jste nad nimi vyhráli a ony nad Vámi. 

Prostě jděte do akce.

 

Jako velká cestovatelka, jako koučka a věčná „roztleskávačka“, tedy  motivátorka  a i jako člověk, který si občas splní i nesplnitelný sen (jo jo, té práce kolem je hromada) jsem dala dohromady základní návod, jak si takovou CESTŮ VAŠICH SNŮ neplánovat a zařídit. Praktický návod, kde neodpovím jen na otázku PROČ JEZDIT, ale JAK OPRAVDU VYRAZIT.

A proč zrovna k cestování?

PROTOŽE cestování je skvělý a komplexní kurz seberozvoje. Nemusíte číst tunu knížek, jen si naplánujte a uskutečněte nějakou výpravu. Cestování není jen přesun z bodu A do bodu B. Cestování je o mnoho víc! A upozorňuji, že se bude jednat o cestu po vlastní ose, cestu, kterou si zvládnete zajistit a naplánovat zcela sami. Tím ušetříte i peníze a minimálně se zbavíte jednoho z důvodů, proč nejezdit. Na tohle mít budete:)

Fotografie: Bára Lobkowicz Photography